Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kahire Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahire Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Mısır’ın başkenti Kahire’de Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti. Mısır ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden Bakan Göktaş, Kahire Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkçe öğrenen kursiyerlerle bir araya gelerek Enstitü Koordinatörü Emin Boyraz’dan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Boyraz, “Cumhurbaşkanımızın 2010 yılında açılışını yaptığı Kahire Yunus Emre Enstitüsü, kuruluşundan bu yana kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Mısır genelinde yüzlerce kültürel etkileşim faaliyetini hayata geçiren Enstitümüz, 50 binin üzerinde Mısırlıyı Türkçeyle tanıştırdı. eğitim diplomasisi girişimleri kapsamında.”

Bakan Göktaş Mısırlı kursiyerlerle buluştu

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, enstitüdeki derslikleri gezerek Türkçe kurslarına katıldı ve kursiyerlerle sohbet etti. Enstitüde verilen Türkçe kurslarının yanı sıra Türk dizilerinin de Türkçe öğrenmeye katkı sağladığını belirten kursiyerler, ilgiyle takip ettikleri dizileri Bakan Göktaş ile paylaştı. Kursiyerlerin Türkçeye gösterdiği ilgiden ve Türkçeye hakimiyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Göktaş, Kahire Yunus Emre Enstitüsü çalışanlarına çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaretin sonunda Bakan Göktaş’a Enstitü Koordinatörü Emin Boyraz tarafından plaket takdim edildi.

Kahire Yunus Emre Enstitüsü, 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türkiye ile Mısır arasında kültür köprüsü olmaya, Mısır’da kalıcı sevgi bağları kurmaya ve Yunus Emre ideolojisiyle şekillenen faaliyetleriyle kültür elçileri yetiştirmeye devam ediyor. – KAHİRE

guney-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu