Teknoloji

Apple Intelligence, bir Apple cihazına daha geliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, Apple Intelligence’ı Vision Pro’nun arayüzüne dahil etmeye hazırlanıyor.

Gurman’ın aktardığına göre Apple Intelligence, Vision Pro modellerine eklenecek. Ancak ne yazık ki şirket, bunu yakın zamanda planlamıyor gibi görünüyor. Öyle ki Gurman’ın iddiasına göre Apple’ın yapay zekasının Vision Pro’ya gelişi, en erken 2025’te gerçekleşecek.

Gurman, şirketin mağaza içi demolarına yeni bir “Go Deeper” seçeneği eklediğini ifade ediyor. Bu seçeneğin ofis özelliklerini test etmeyi ve video izlemeyi kapsadığı, ayrıca bazı kullanıcıların rahatsız edici bulduğu tek kayışlı Solo Loop bandı yerine kayışları kullanıcıların başlarının üstünden ve arkasından geçiren Dual Loop bandını varsayılan olarak kullanmayı içerdiği söyleniyor.

Apple’ın ayrıca kullanıcıların panoramalar da dahil olmak üzere kendi video ve fotoğraflarını başlıkta görüntülemelerine izin vereceği bildiriliyor. Özellikle bu sonbaharda visionOS 2 çıktığında, 2D fotoğrafları 3D olanlara dönüştürmek için “spatialize” seçeneği ile bu özelliğin kullanışlı olması bekleniyor.

Ancak tüm bunlar, şirketin önümüzdeki yılın sonunda piyasaya sürmesi beklenen daha ucuz bir başlık çıkarmasına kadar sürecek gibi görünüyor. Apple’ın daha düşük bir fiyata ulaşmak için ne gibi değişiklikler yaptığı ve bir “Vision Pro 2” için ne kadar çalışıldığı hakkında çelişkili söylentilerle birlikte, daha ucuz bir cihazın neye benzeyeceği belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu