Haber

DP lideri Uysal: Çarpık düzene itirazı olan yüzde 65 vatandaşımız var

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Lideri Gültekin Uysal, Türkiye’nin tarihi kavşağa doğru yaklaştığını belirtip, “Yüzde 65 civarında bu çarpık düzene itirazı olan vatandaşımız var. Amacımız, bu vatandaşları sandıkta azami düzeyde mobilize ederek sonuca yansıtmak ve bu ülkenin üzerindeki bu örtüyü kaldırabilmektir” dedi.

DP lideri Uysal, partisinin 14’üncü Vilayet Olağan Kongresi için geldiği Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti. Uysal’ı Başkan Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve CHP İl Başkanı Ali Çankır karşıladı. Çerçioğlu, Uysal’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu lisana getirdi.

Gültekin Uysal da konuşmasında, Türkiye’nin tarihi kavşağa gerçek yaklaştığını söyledi. Toplumların ve milletlerin vakit zaman buhran periyotları olabildiğini lisana getiren Uysal, “Bu, içinde bulunduğumuz ismi konmamış bu buhran devrinin de bir muhasebesini yapacağımız bir kavşaktır. Yüzde 65 civarında bu çarpık nizama itirazı olan vatandaşımız var. Emelimiz, bu vatandaşları sandıkta azami seviyede mobilize ederek sonuca yansıtmak ve bu ülkenin üzerindeki bu örtüyü kaldırabilmektir. Bu açıdan da her noktada milletin sesi olmayan, bulduğumuz her seçimde milletin ıstırabını dillendirmeye de arkadaşlarımız 6’lı masa içerisinde gayret gösteriyor. 6’lı masanın ortak iradeyle göstereceği adayın her kural altında kazanacağı fikrimiz var. Burada hem tarihî kimliği itibarıyla hem bugün ana muhalefet prestijiyle Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Akşener ve 6’lı masada olanlar içerisinde aday kıtlığı yok, bilakis aday bolluğu var” diye konuştu.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarına da değinen Uysal, ” Irak’tan Suriye’ye silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ihtiyaç duyulduğu noktada Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı her daim mücadelesini vermiş ve bugün de veriyor. O nedenle bugün de şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum” dedi.

DP başkanı Uysal, ziyaretin akabinde partisinin kongresine katılmak üzere Şükran Güngör Tiyatro Salonu’na geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu