Haber

Ferit Şenyaşar: AKP’liler kentte hangi yüzle oy kullanmak isteyecek?

AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları ve koruması tarafından eşi ve iki oğlu tarafından katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan sağ kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar tarafından 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti başladı. Urfa’nın Suruç ilçesi, 14 Haziran 2018’de 746. gününde devam ediyor.

‘HESABINI VERECEKLER’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Ferit Şenyaşar, tek çabalarının adalet olduğunun altını çizerek, adalete herkesin ihtiyacı olacağını söyledi. Şenyaşar, dün annesi Emine Şenyaşar hakkında yürütülen soruşturma için karakola çağrıldığını belirterek, “Dün polisten bizi arayıp anneyi arayıp tutanak tuttular. savcılığa sevk edilerek, “Bu adaletsizliği polis de savcı da biliyor. Çünkü polis de savcı da biliyor ki bu zulüm değiştiğinde davalara imza atan tüm yetkililer yargı önünde hesap verecek. Anneme açılan davaların hiçbir hukuki bağlantısı yok” dedi.

‘CEVAP VERECEKLERİNE CEVAP VERMEK İSTİYORUM’

Türkiye’nin yeni bir seçim dönemine girdiğini sözlerine ekleyen Şenyaşar, şöyle devam etti: “Nöbetimizin asıl amacı ailemize yönelik katliamdır ve bu katliamı tüm Türkiye biliyor. Riha’da (Urfa) AKP’ye oy vermek istiyorum nasıl karşılayacaklar Halkla görüşecek Halk AKP yetkililerine adalet çabalarımızı sorduğunda acaba ne cevap verecekler Haklıyız, vermeyeceğiz Adalet gelene kadar çabalarımızdan vazgeçin.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu