Haber

Gemlik Belediyesi Köy Yollarında Düzenleme Çalışmalarına Devam Ediyor

Gemlik Belediyesi ekipleri, daha önce köy ve belde statüsünde olan ilçelerde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Gemlik Belediyesi Fen ve Mühendislik Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde taş parke ve asfaltta çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da köylerdeki kara yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Gemlik’e bağlı 10 köyün kara yollarında çalışma yapan gruplar, çiftçilerin tarlalarına kolayca ulaşabilmesi için köy yollarını toprak yol yaptı.

Başkan Sertaslan “Zeytin toprağa daha kolay ulaşacak”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, hummalı çalışmalarından dolayı ekiplere teşekkür ederek, “Belediye ekiplerimiz tarafından köylerdeki yollarımız yeniden düzenlenerek ulaşıma hazır hale getiriliyor. Çiftçi kardeşlerimizin evlerine ulaşması için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. zeytin hasadından önce zeytinliklere daha kolay ulaşılır.”

“Çiftçilerimize desteğimiz kesintisiz devam edecek”

Gemlik Belediyesi’nin çiftçi belediyecilik anlayışıyla geçimini topraktan sağlayan üreticinin yanında olduğunu belirten Başkan Sertaslan, “Gemlik Belediyesi adı altında Gemlik Zeytininin internet üzerinden satışına başladık. Buradan elde edilecek geliri değerlendireceğiz. Çiftçilerimizi geliştirmek için projelerimizde satışlarımız devam ediyor.”Uygun tarım uygulamaları ile verimi artırmaya çalışıyoruz. Gruplarımız ise belirlenen program dahilinde Gemlik’in tüm kara yollarını uygun hale getirecek” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu