Haber

Görev Ulaştırma Bakanlığına verildi.

Türkiye yeni bir döneme girdi.

14-28 Mayıs seçimlerinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan galip çıktı.

Ardından çalışmalar hız kesmeden başladı.

Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı.

Sıra bakanlıklarda bölüm devir teslim törenlerine geldi. Bugün yapılacak görev devir törenlerinden biri de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, görevi Abdülkadir Uraloğlu’na devretti.

“Türkiye’de iş bitmez, görevler de bitmez”

Karaismailoğlu burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Bugün 26 milyon araç trafikte seyrederken trafik sıkışıklığından bahsetmemek, trafik kazalarını azaltmak Cumhurbaşkanımızın planları sayesindedir. Türkiye ulaşım alanında büyük başarılar elde etti. Gelecekteki çalışmalarla dünyanın lider ülkesi olacak. Bu yatırımları yaparken insan kaynakları, yatırımlar ve finansal sistemler çok kritiktir. İnşallah Abdülkadir yol arkadaşımız bunun üzerine koyar. Bundan hiç şüphemiz yok.

Hiçbir yatırımdan geri durmadık. Çanakkale Köprüsü’nden İstanbul Havalimanı’na Türkiye’de büyük mühendislik hikayeleri yazıldı. İsimlerini söylemek bile saatler alırdı. Bunlar Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki ekiplerle yapıldı. Büyük afetlerle mücadele ederken yatırımlarımızın aksamaması bizim için gurur verici. Yerli ve milli mühendislikle dünyanın en kaliteli işlerini yapan bir bakanlıkta çalışmak bizim için gurur verici. Türkiye’de iş bitmiyor, misyon da bitmiyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Trabzon Milletvekili olarak her zaman çok daha büyük işlerin takipçisi olacağız. Bakanlıktaki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

“Başlamış olan projeleri de tamamlayacağız”

Ardından söz Uraloğlu’na verildi. Bakanlıkta yapılacak çalışmalardan bahseden Uraloğlu, şu ifadeleri kullandı:

Önce bakanlığın, ardından seçimin görevlerini yürüttü Sayın Bakan. Cumhurbaşkanımızın yeni devrini ve yeni bakanlar kurulunu tebrik ediyorum. 21 yıldır özverili çalışmalarımızla ulaşım, altyapı, denizcilik gibi alanlarda ilerledik. Ülkemizi sadece bölünmüş yol ağlarıyla donatmadık, köprüler, viyadükler, tüneller de yaptık. Başlamış olan projeleri de tamamlayacağız.

O yükü daha önce başlamış olan raylı sistemlere ve demiryollarına bire bir şekilde vererek devam edeceğiz. Dünya deniz taşımacılığında ulaştığımız seviyeyi daha yukarılara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Fuar bakanımızla 3 yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Şehirciliği ve belediyeciliği yeterince bilmenin ve oradan gelmenin avantajlarını yaşadık. Yeni bir konsept geliştirdi ve hizmetleri için kendisine çok teşekkür ediyorum. Artık Trabzon’umuzun milletvekili olmuştur. Ağır ve kutsal bir göreve başlar. Hem TBMM’de hem de Trabzon’da büyük hizmetler yapacağına inanıyorum. Yüzyıl Türkiye’sinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev üstlenmekten gurur duyuyorum. Bizleri bu göreve layık gördüğü için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.

haber-kagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu