Haber

İYİ Parti ilçe başkanını dövdüğü iddia edildi: Atilla Çelik konuyla ilgili açıklama yaptı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek İYİ Parti Beypazarı İlçe Başkanı Recep Önder’in ABB Meclis Üyesi Atilla Çelik’in yakınları tarafından darp edildiği görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı. Videoda Önder’in yerde sürüklenerek dövüldüğü görüldü ve Önder, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Atilla Çelik’ten özür diledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı Meclis Üyesi Atila Çelik, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Çelik, olayın 2020 yılında yaşandığını ve o dönemde İYİ Parti’de siyaset yaparak milletvekili olarak görevine devam ettiğini belirtti.

“KONUNUN İYİ PARTİ İLE ALAKASI YOK”

Atilla Çelik, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Melih Gökçek’e sert tepki gösterdi.

“Dün akşam bir trol lideri tarafından gündeme getirilen ve trollerin hem bana hem de ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a zarar vermek amacıyla yaydığı konuyla ilgili gerçekleri kamuoyuyla paylaşıyorum. ALGI BALONU SÖNÜR.

1. Konunun amacına uygun bir şekilde parti tabanına aktarılması amaçlanmaktadır. OLAY 2020 YILINDA YAŞANDI. Çatışmaya karışan kişi o dönemde YETERLİ Parti İlçe Lideri değildi. Tam tersine o dönemde İYİ Parti’de siyaset yapıyordum ve milletvekili olarak görevimi sürdürüyordum. Yani bahisin İYİ Parti ile hiçbir alakası yok.

“2 ARKADAŞIN KAVGASI BİZİ BAĞLAMAZ”

2. Çatışmanın tarafları birbirini yıllardır tanıyan, sokakta büyüdüğü gibi birlikte büyümüş bireylerdir. Olaydan sonra 2020 yılında iki arkadaşın gece bir yerde kaldıktan sonra birlikte eve dönerken benim adım anıldığında kavga ettiklerini öğrendim. Dolayısıyla benim, özellikle de Mansur Önderimizin konuyla ilgili hiçbir bilgisi, ilgisi ve bilgisi yoktur. Gecenin ilerleyen saatlerinde iki arkadaşın kendi aralarında yaşadığı kargaşa bizi ilgilendirmiyor.

Yıllardır karıncayı bile incitmemeye özen gösteren biri olarak şiddetin her türlüsüne elbette açıkça karşıyım. Öte yandan bu iki kişi arasındaki çatışmadan siyasi çıkar sağlamaya çalışanlardan da elbette vazgeçmeyeceğim.

“TROLEYİN OYUNU YİNE BOZULDU”

Çelik, açıklamasında ayrıca, “Turgut Altınok’a açıkça veremeyeceği desteği, Cumhurbaşkanımız Mansur’a zarar vereceğini düşündüğü zayıf fikirlerle sunmak isteyen bir trol liderinin, ‘Ben de bunu yaptım’ oyunu. yarından sonraki gün yine bozuldu. Kayıt paylaşmayı sevdiği için piyasada dolaşan “3GEN” kaydı da bozuldu.” Melih Gökçek’i etiketleyerek, “Paylaşmasını beklediğimi de belirtiyorum” dedi.

“GERÇEK YÜZEYE ÇIKTI”

Atilla Çelik sözlerine şu cümlelerle devam etti;

“5 yıldır üzerimize hiçbir iftira, çamur atılmamasına rağmen Cumhurbaşkanımız Mansur’un karşısında her geçen gün eriyen bu kirli siyasetten ders alınmadığı aşikardır. Gerçeğin ortaya çıkma alışkanlığı vardır. Bütün bunların sonucunda kamuoyunun Cumhurbaşkanımız Mansur’a olan ilgi ve desteği sokak sokak artıyor, daha da artacak.”

polatliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu