Haber

Kadir Şeker Bir Daha Hapishaneye Dönmeyecek

Konya’da kadına yönelik şiddeti önlemeye çalışırken Özgür Duran’ı öldürdüğü iddiasıyla 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve Kovid-19 kapsamında cezaevinden çıkan Kadir Şeker, cezaevine geri dönmeyecek. “İcra Affı”.

Konya’da Ayşe Dırla’yı (35) engellemeye çalışırken döven Özgür Duran’ı (32) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker (22), cezaevinden tahliye edildi. Kovid-19 kapsamındaki cezaevinde, 15 Temmuz’da çıkarılan yasa gereği cezaevine geri dönmeyecek.

“Denetimli olarak ayrılacak”

Kadir Şeker’in avukatı Mustafa Aladağ şunları söyledi:

‘Bildiğiniz üzere 15 Temmuz 2023’te 7456 sayılı ‘torba kanun’ dediğimiz kanunumuz Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu bir tür af. Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanuna bu Kanunun 15 inci maddesinde süreksiz bir husus eklenmiştir. Bu kanunda hükümlülerimizin açık cezaevinde kalmasına Covid-19 izni nedeniyle izin verilmektedir. 31 Temmuz 2023 prestijiyle hüküm giyenlerden açık cezaevinde 5 yıl ve daha az hapis cezası olanlar artık açık cezaevine dönemeyecek. Hepsi kontrollü bir özgürlükle ayrılacak.

Biliyorsunuz Kadir Şeker’in cezası ağırlaştı ve açık cezaevinde infazına başlandı. İzin nedeniyle ayrıldı. Bildiğiniz gibi 46 aylık cezasını açık cezaevinde çekmek için zamanı olan 31 Temmuz’a kadar izinliydi. Makalenin kapsamına tamamen uygundur. Kadir Şeker, 31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla ilgili açık suç müdürlüğüne başvuracak. Kendisi de denetimli serbestlik ile ayrılacak. Bu nedenle Kadir’in açık cezaevinde kalmayacağını söyleyebilirim.’

arnavutkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu