Haber

Nevşehir Belediyesi Sporcuları Avrupa Şampiyonası Milli Takım Kampına Davet Edildi

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Sivas’ta düzenlenen Mehmet Emin Alpak Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası’na katıldı. SporKulübünün üç sporcusu elde ettikleri derecelerle Avrupa Şampiyonası için milli takım kampına davet edildi.

Türkiye Halter Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan Mehmet Emin Alpak Türkiye Büyükler Halter Şampiyonası Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 275 kadın, 322 erkek toplam 597 sporcunun madalya için mücadele ettiği şampiyonada Nevşehir’i temsil eden Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü milli sporcusu Yaşar Karaca koparmada 136, silkmede 170 kilo kaldırarak Türkiye üçüncüsü oldu. 81 kg kategorisinde ise toplamda 306 kg. Kendisinden yaşça büyük sporcularla mücadele eden Karaca, bu derece ile Avrupa Gençler Halter Şampiyonası milli takımına girmeye hak kazandı. Aynı yarışta Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün bir diğer milli sporcusu Eray Çaylak da koparmada 103 kg, silkmede 122 kg ve toplamda 225 kg kaldırarak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası A Milli Grup kampına katılmaya hak kazandı. 67 kg kategorisinde. Şampiyonada ter döken Yiğit Can Yavuz, U15 Avrupa Şampiyonası hazırlık milli grup kampına davet edildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında spor hayatlarına devam eden sporcu ve antrenör Burak Erdoğan’ı tebrik etti. – NEVŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu