Haber

Oğlunu cam kemik hastalığından kaybeden anneden duygusal bağış

ZONGULDAK’ın Alaplı ilçesinde yaşayan Banu Arslan Türk, 2 yıl önce 10 yaşında cam kemik hastalığından hayatını kaybeden oğlu Tuğberk Efe Turan’ın battaniye, oyuncak ve kıyafetlerini depremzedeler için bağışladı. Ben, Tuğberk Efe Turan, Banu Arslan Türk’ün oğlunun adını anmak için kullanarak 10 yaşında öldüm. Annemin öpmeye, koklamaya doyamadığı battaniyelerimi, oynamaya vaktim ve gücümün yetmediği en sevdiğim oyuncaklarımı siz değerli kardeşlerime gönderiyorum.

Alaplı ilçesinde yaşayan Banu Arslan Türk’ün oğlu Tuğberk Efe Turan, cam kemik hastalığından 2 yıl önce hayatını kaybetti. Depremden etkilenen Banu Arslan Türk, oğlunun battaniye, oyuncak ve kıyafetlerini depremzedelere bağışladı. Banu Arslan Türk, yardımları toplayan Alaplı Kaymakamlığı’na paketi teslim etti. Eşyalar üzerine, Merhaba arkadaşlar, ben Zonguldak Alaplı’dan Tuğberk Efe Turan, 10 yaşında vefat ettim. Oynayacak zamanım ve gücüm yok, siz değerli kardeşlerim. Seni her zaman cennetimden izliyor ve senin için dua ediyor olacağım. Aşkımın yazılı olduğu bir not var. Paketi teslim alan görevliler, annenin yazdığı notu görünce duygulandı.

Oğlu Tuğberk Efe Turan’ı 2 yıl önce kaybettiğini söyleyen Banu Arslan Türk, çantaları kendisinin hazırladığını ve içinden geçenleri kaleme aldığını belirterek, depremzedeler için çok üzüldüğümü sözlerine ekledi. Bir anne olarak oğlum için biriktirdiğim en pahalı kıyafetleri, battaniyeleri, pelüş oyuncakları yollamakla yetindim. Oğlumun onlarla oynayacak gücü ve zamanı yoktu. Sadece yaslı çocuklarımıza gönderebilirim. Maddi olarak küçük bir şey olsa da manevi olarak yapabileceğim en büyük şeydi. Oğlumu kaybettikten sonra onları yıkadım, paketledim ve kaldırdım. Ortadan açıp kokluyor, geri koyuyordum. Depremden sonra tekrar çıkardım, yıkandı, paketleyip gönderdim. Bunu yaparken sadece anneyi ve oradaki çocukları düşündüm. Notu oğlumun adı 2 yıl sonra tekrar anılsın diye koydum. İmkanım olsa böyle bir yerde Tuğberk Efe kütüphanesini, hastanesini, okulunu görmek isterdim. Tuğberk Efe isminin yaşatılmasını çok isterim. Oğlumun adı ölmesin dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu