Ekonomi

Ordu’da Yeni Nesil İhracat Destekleme ve Dış Ticaret Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Ordu’da “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, odanın toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin büyümesi için ihracata ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ordu’da üretilen kaliteli işlerle ihracat pazarını yükseltmeyi, şehrin gelirini artırmayı ve refahı biraz daha yükseltmeyi hedeflediklerini vurgulayan Karlıbel, “Vaat ile seçilmiş bir ticaret odası başkanıyım. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.Başlangıçta hedeflerimizin büyük olduğunu söyledik.Bu şehri kirletmeden sanayileştirmek pahalıdır.Yükü ağır ve hafif olan ürünlerle dünya pazarından pay almak istiyoruz.” söz konusu.

Küçük üreticilerin de ihracatta sermaye, pazar ve danışmanlık hizmetlerine ihtiyacı olduğunu belirten Karlıbel, toplantının üyeler, Ordulu küçük üreticiler ve ihracat yapmak isteyen firmalar için çok faydalı olacağına inandığını sözlerine ekledi.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Oğuz Gürsoy, ihracatın ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin kalkınma yolculuğunda ancak üretim ve ihracatla büyüyerek istenilen seviyeye gelebileceğini kaydeden Gürsoy, ihracatın ülke ekonomisine katkısının yanı sıra tek tek firmalara da birçok fayda sağladığını belirtti.

Ticaret Bakanlığı’nın Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği iş birliğinde düzenlediği ve OTSO’nun ev sahipliğinde düzenlenen programda uzmanlar sunum yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu