İçerik

TikTok’tan Uzun Videolar Paylaşana Para Kazandıran Program

Son yıllarda kısa resim formatı ile dünyanın en bilinen sosyal medya platformlarından biri haline gelen TikTok, içerik üreticilerine para kazandıracak yepyeni bir program tanıttı. Firmanın bugün yaptığı duyuruda bu program ‘ Yaratıcılık Programı’, yani ‘Yaratıcılık Programı’ olarak adlandırıldı.

TikTok kullanıcılarının gelir elde etme yollarını genişletecek olan bu program şu anda için ABD, Fransa ve Brezilya’da test ediliyor . Şirket, şimdilik sadece davetlilerin katılabileceğini, yakında tüm kullanıcılara geleceğini söylüyor. Programın en dikkat çekici yanı, TikTok’un alışık olduğumuz kısa resim formatından farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyması.

İçerik oluşturucular, bir dakikadan uzun görseller üreterek para kazanabilecek

TikTok’un açıklamasına göre programdan yararlanmak isteyen içerik üreticilerinin normalden daha uzun görseller paylaşması bir zorunluluk olacak. Şirket, ” Bir dakikadan uzun yüksek kaliteli ve orijinal videolar Gönderilerin bir dakikadan uzun olması gerektiğini söylüyor. Platformun kısa görsel formatıyla sosyal medyada bir devrim yarattığı ve diğer firmaları da etkilediği düşünüldüğünde bu atılımın farklı olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca şirket, programa katılabilmek için 18 yaşından büyük olmak ve minimum takipçi ve imaj ihtiyacını karşılamak gerektiğini de belirtiyor. TikTok’un içerik oluşturucularının para kazanma için son 30 günde 10.000 takipçi ve 100.000 izlenme şartı olduğunu da ekleyelim.

Bu atılım, platformun programlarından içerik üreticileri tarafından mümkün kılındı. yeterince para kazanmamak sen söyledikten sonra gelir TikTok ayrıca yaptığı açıklamada yeni sistemin, içerik üreticilerinin yaratıcılığını artıracağını ve daha fazla gelir elde edeceğinivurgular.

Ayrıca son dönemde canlı yayın ve 10 dakikaya varan videolar gibi adımlar atan platform, yeni programla birlikte uzun görüntülere dönüşünü kademeli olarak hızlandıracak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu