Teknoloji

YouTube, “Yer Paylaşımlı Reklamları” Kaldırıyor

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan YouTube, Premium üye değilseniz her zaman kullanılabilir. reklamlarla bir sınır kırıcı olabilir. Ancak bu durum kullanıcılardan eleştirilere neden oluyor.

Google çatısı altında faaliyet gösteren şirket bu nedenle yeni bir adım atmaya karar verdi. Görüntüleri izlerken yapılan açıklamada, ekranın alt kısmında görünür.izleme deneyimimize zarar veren reklamlar ise platformdan kaldırılacaktır.

Videolar oynatılırken ekranın alt kısmında beliren ‘yer paylaşımlı reklamlar’ 6 Nisan prestijiyle YouTube’dan kaldırılacak

Öncelikle yukarıdan görebileceğiniz bu reklamlara ‘yer paylaşımlı reklamlar’ veya ‘yer paylaşımlı reklamlar’ denir. “yer paylaşımlı reklam” denir diyelim. Görsellerde sürekli gördüğümüz bu reklamlardan YouTube sorumludur. 6 Nisan Prestijiyle ortadan kaldırılacağını söylüyor. Kararın gerekçesi ise bu tarz reklamların ‘kullanıcıya yönelik’ olması. rahatsız olmak gösteriyor. Yani platform attığı adımla kullanıcı deneyimini optimize etmek istiyor.

Yer paylaşımlı reklamların uzun süredir mobil cihazlarda yer almadığını belirtelim. Bu reklam biçimi sadece masaüstü kullanıcılarıtarafından görüldü Yeni değişiklikten masaüstü kullanıcılarının memnun kalacağını söyleyebiliriz.

Dev görsel platformu, reklamların kaldırılmasının içerik üreticilerine çok büyük bir etkisinin olmayacağından da bahsetti. Başa çıkmak için diğer reklam biçimlerine geçişe eklendi. Bu formatların ne olduğu paylaşılmadı.

Yer paylaşımlı reklamların sadece masaüstünde olduğunu düşünürsek para kazanan içerik üreticileri için büyük bir kayba yol açmayacağını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu