Haber

Zeytin deposuna çıplak giren adam tutuklandı

MANİSA’da çıplak halde salamura zeytin tankına girip zeytinleri sepete atarken görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Muharrem Avcı (42), Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yapılmasının ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından savcılığa.

Manisa’nın Akhisar ilçesindeki bir tesiste çekildiği ve sosyal medyada paylaşıldığı iddia edilen bir kişinin yeşil zeytin deposuna girip kendisine verilen boş sepetleri doldurduğu iddiasıyla Tarım ve Orman Bakanlığı inceleme başlattı. Videoda zeytin havuzuna çıplak olarak giren zanlının zeytinleri insan sağlığına uygun olmayan bir şekilde sepetlediği görüldü. Kullanıcı, diğer paylaşımlarında Manisa’nın Akhisar ilçesinde konum tespitinde bulunduğu sırada harekete geçen ekipler, zanlının Akhisar ilçesinde ikamet eden Muharrem Avcı olduğunu belirledi. Dün akşam saatlerinde Hacı İshak Mahallesi’ndeki evinde jandarma tarafından gözaltına alınan Avcı, ifadesi alınmak üzere ilçe jandarma amirliğine götürüldü. Suistimalini itiraf eden Avcı’nın ifadesinde eğlence amaçlı tanka çıplak girdiğini söylediği öğrenildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Muharrem Avcı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İŞLETME MÜHÜRLENEREK İŞLETMEYE YASAKLANDI Öte yandan, Cumhuriyet savcılığının talimatıyla görüntülerin çekildiği Zeytinliova Mahallesi’ndeki işletme, Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek faaliyete geçmesi yasaklandı, ve işletme sahibi hakkında idari para cezası uygulandı. BAKANLIKTAN UYGUN DUYURUGörüntülerle ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığının işletmeye gerekli idari yaptırımları uyguladığı ve Avcı hakkında Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı. Konuyla ilgili bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bakanlığımız Manisa’da zeytinlerin insan sağlığına uygun olmayan bir şekilde sepete konduğu görüntüler hakkında inceleme başlatmıştır. 29 Temmuz 2023 tarihinde resmi denetim yapılmıştır. Akhisar Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğümüz Gıda Denetleme Görevlileri tarafından olay yeri tespit edilen işletmede gıda denetimi ve gıda güvenliği.Başsavcılığa hata beyanı yapılmıştır” denildi. TUTUKLANMIŞ

Bakanlığın suç duyurusunun ardından yeniden gözaltına alınan zanlı Muharrem Avcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

egilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu