Haber

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, Yayladağı ilçesindeki mahalleleri ziyaret etti.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, Yayladağı ilçesinde mahalle ziyaretleri yaptı.

Öntürk, ziyaretleri kapsamında Bozlu, Yukarıokçular, Çaksın, Karacurun, Yeşiltepe, Leylekli, Yenice, Olgunlar, Sürütme, Sungur ve Şenköy mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

6 Şubat depreminden etkilenen Hatay’ı yeniden canlandıracaklarını belirten Öntürk, “Deprem sonrası başka şehirlere göç etmek zorunda kalan hemşerilerimizin geri dönmesi için Hatay’ımızı yeniden canlandırıp geri getireceğiz. Biliyoruz.” Hatay’ın sorunları, biz dersimize iyi çalıştık ve ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık.” yapacağız.” dedi.

Hatay’ın özel bir şehir olduğunu ifade eden Öntürk, şöyle devam etti:

“İnşallah hem köylerimizi hem de merkezimizi depreme dayanıklı, yaşanabilir, önemli ve modern konutlarla inşa ediyoruz. En önemli sorunumuz vatandaşlarımızı bir an önce evleriyle buluşturmaktır. Altyapısı gelişmiş şehirlerimizi yeniden canlandıracağız. çöktü, tarlalara dönüştü. Hatay bir medeniyet, kültür ve tarih şehridir. Bunu kültürümüze, tarihimize, medeniyetimize sahip çıkarak yapacağız. İnşallah bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Hatay özel bir şehir, biz bu özelliğimizi biliyoruz ve bu bizim en hassas noktamız, o yüzden şehrimizi ayağa kaldıracağız. Yurt dışına giden kardeşlerimiz var. Köyde irtibatları yok, sadece ikametgahları merkezde, akrabaları yok, onlar Sığınacak bir akrabamız yok. “Yaşayacak yeri olmayan, şehir dışına çıkan kardeşlerimiz var. En kısa sürede evlerini inşa edip kentlerine dönmelerini sağlayacağız.”

Öntürk’ün ziyaretlerine Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, AK Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen, MHP Yayladağı İlçe Başkanı Celal Atmaca ve partililer eşlik etti.

hasankeyfajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu