Haber

Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay için mahkemeye gönderdiği sisteme saatler sonra erişim sağlandı.

Türk Personel Partisi’nden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay’ın Seyahat Parkı hareketleriyle ilgili davada tutukluyken tahliye taleplerinin reddedilmesinin ardından Anayasa Mahkemesi (AYM), tahliye kararı verdi. 25 Ekim’de hak ihlali.

Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi kararına rağmen tahliye edilmemesi üzerine avukatlar bugün İstanbul Adliyesi’nde oturma eylemi düzenledi.

Halk TV’den Fırat Fıstık’ın haberine göreAnayasa Mahkemesi’nden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir yazı daha gönderildi.

Anayasa Mahkemesi’nin gönderdiği yazıda 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nden, kararını tebliğ etmesi ve yeni yargılama için esas numarasını yazması istendi.

Anayasa Mahkemesi gerekçeli kararında Atalay’ın tahliye edilerek yeniden yargılanması gerektiğini belirtti. Anayasa Mahkemesi bu yazısı ile yerel mahkemeyi bir an önce tahliye kararı vermesi konusunda bir kez daha uyardı.

Bir diğer husus ise bu mektubun öğle saatlerinde mahkemeye geldiği ancak sisteme saatler sonra girildiğidir. Yani 13. Ağır Ceza Mahkemesi de bu mektubun sisteme girişini geciktirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu