Teknoloji

Apple’ın Yeni Sanal Gerçeklik Kulaklığı Vision Pro Ön Siparişe Hazır: Yüksek Talep Teslimatları Geciktirecek!

Apple’ın ilk kez Haziran 2023’te tanıttığı yeni sanal gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro, biraz daha yüksek başlangıç ​​fiyatıyla ABD’de ön siparişe açıldı.?

Teknoloji devi Apple’ın ilk kez WWDC 2023 etkinliğinde tanıttığı sanal gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro, dün itibarıyla resmi olarak ön siparişe sunuldu.

Şu anda sadece anavatanı ABD’de ön sipariş başvuruları açık olan cihazın başlangıç ​​fiyatı 3 bin 500 dolar olarak açıklandı.

Yeni sanal gerçeklik gözlüklerinin nispeten pahalı fiyatına aldırış etmeyen kullanıcılar, artık ilk günden itibaren Vision Pro’ya büyük ilgi göstermeye başladı.

Şirket, yoğun talep nedeniyle yakın zamanda ön siparişe çıkardığı cihazın teslimat sürelerini 2 ay ertelemek zorunda kaldı.

Şirketin resmi online mağazasında 256 GB kapasiteli Vision Pro’nun teslimat tarihi mart ayına kaydırılırken, 512 GB ve 1 TB versiyonlarının da teslimat tarihlerinin öne çekildiği görüldü.

Öte yandan Apple, yeni Vision Pro modeli satın almak isteyen kullanıcıların bazı yüz ve görüş bilgilerini belirtmesini zorunlu kılıyor.

Ünlü şirket öncelikle kullanıcıların yanlarında Face ID ile doğrulama ve yüz tarama için kullanabilecekleri bir iPhone veya iPad cihazı bulundurmalarını istiyor. Apple bu sayede sipariş edilecek Vision Pro için kullanıcıların yüz bilgilerine uygun en doğru saç bantlarını belirleyebiliyor.

Şirket ayrıca gözlük takan kullanıcıların, yüz bilgilerinin yanı sıra görme engellerine ilişkin bir anket doldurmaları ve reçetelerini de sisteme yüklemeleri gerektiğini belirtiyor. Firma, gözlük takan kullanıcıların Vision Pro’yu rahatça kullanabilmesi için özel lensler üretiyor.

Yeni Apple Vision Pro, anavatanı ABD’de 2 Şubat’ta resmi olarak satışa sunulacak. Karma gerçeklik kulaklığının ülkemize ne zaman geleceği ve Türkiye’deki satış fiyatı ise halen merak konusu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

arapgirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu