Ekonomi

Bayburtlu kadınlar modern tarımı öğreniyor

Merkeze bağlı Çiğdemtepe köyündeki köy yaşam merkezinde Halk Eğitim Merkezi kadınlara modern tarım formülleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler veriyor.

İhtiyaca göre planlanan kurslar sayesinde kursiyerlerin yeni bilgiler edinmeleri ve bu bilgileri günlük yaşamlarında kullanmaları amaçlanmaktadır.

Tarım teknolojileri öğretmeni Şeyda Altuncu, gazetecilere verdiği demeçte, köy yaşam merkezlerinde kadınlara ve gençlere yönelik kurslar açarak modern tarım yöntemleriyle su ürünleri sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bu kapsamda seracılık, arıcılık, sebzecilik ve fidancılık gibi kurslarla vatandaşların daha faydalı zaman geçirmelerini sağladıklarını belirten Altuncu, eğitimi tamamlayan katılımcıların sertifika alarak daha verimli yetiştirme yapmaya başlayacaklarını söyledi. stajyer belgesi

Kursiyerlerden Sıla Çelik de Halk Eğitim Merkezi’nin köylerinde kurs açmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kurslardan ve öğretmenlerden memnun olduğunu belirten Çelik, “Seracılık, arıcılık, ağaç budama, sebzecilik alanlarında yeni şeyler öğreniyoruz. İnşallah kursları başarıyla tamamlayarak üretime ve üretime katkı sağlayacağız.” ülke ekonomisi Allah devletimize zarar vermesin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu