Haber

Duma Sözcüsü Volodin: ABD ve Avrupalı ​​liderler kana susamış kararları nedeniyle cezalandırılmalı

Telegram hesabından açıklama yapan Volodin, Libya, Irak, Suriye, Afganistan, Yugoslavya ve Ukrayna’da dökülen kan ve yıkımdan sorumlu ABD’li ve Avrupalı ​​siyasetçilerin uluslararası ceza mahkemesinde yargılanarak hak ettikleri cezayı almaları gerektiğini vurguladı.

Batı siyasi sisteminin başkanları ile yolsuzluk yaşadığına dikkat çeken Volodin, Batılı siyasetçilerin sadece otoritelerini kaybetmekle kalmayıp skandallara ve ceza davalarına da isim yazdırdıklarını belirtti.

Volodin, Batılı politikacıların fiilen yaptıkları hatalardan dolayı daha kolay suçlandıklarını söyledi. “Aldıkları kararlar Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Yugoslavya’da, Ukrayna’da yıkıma, kana, milyonlarca kurbana ve trajik akıbetlere yol açtı. Bunun sorumluları olan Avrupalı ​​ve ABD’li siyasetçiler uluslararası bir ceza mahkemesinde yargılanıp cezalarını vermeli” hakediyorlar.”sözlerini kullandı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın milyonlarca dolarlık yolsuzlukla suçlandığını hatırlatan Volodin, mevcut Başkan Joe Biden’ın da böyle bir suçlamayla ‘kurtulabileceğini’, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de yargılanabileceğini kaydetti. çok kolay suçlamalarla karşı karşıya. Hala hayatta olduğunu hatırlatarak, “Bu insanlar tüm dünyaya yaşamayı öğretiyor” diye eleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu