Yaşam

Uzakdoğu mutfağı KO-MEK’te

Uzakdoğu mutfağını ilk kez öğrenmek isteyen vatandaşlar için KO-MEK’te Sushi kursu açıldı

Oldukça farklı lezzetleri bünyesinde barındıran ve milyonlarca kişinin ilgisini çeken Uzakdoğu mutfağı şimdi KO-MEK’te. 370 farklı branşta eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), eğitim modülüne bir yenisini daha ekleyerek bir birinciliğe daha imza attı.

Vatandaşların Uzakdoğu mutfağı kursu talebine uzun süredir kayıtsız kalmayan KO-MEK, Uzak Doğu Mutfağı (SUSHI) kursu açarak eğitimlere başladı.

HAFTA İÇİ AKŞAM YAHYA KAPTAN’DA

Kursiyerlerine hafta içi günlerde kapılarını açan Uzak Doğu Mutfağı Sushi Dalı kursu, Yahya Kaptan KO-MEK kurs merkezinde devam ediyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen 62 saatlik eğitimin ardından katılan kursiyerler sertifikalarını alacak ve sushi ustası olacaklar.

FARKLI LEZZETLER ÖĞRENME İMKANI

Farklı lezzetlerin tadıldığı özel bir ders olan Uzakdoğu mutfağında kursiyerler kurs boyunca Japon, Çin ve Tayland mutfağını yakından inceleyerek öğreniyorlar. Hem tatlı ikramların hem de ana yemeklerin yapılacağı eğitimde, kursiyerler farklı lezzetleri tadarak öğreniyor. Uzakdoğu mutfağı kursumuzda özellikle çok bilinen suşi yapımının yanı sıra birçok lezzet öğretilmektedir.

KO-MEK’TE SUSHI AÇMAK SÜRPRİZ OLDU

Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleştirilen Uzakdoğu Mutfağı (SUSHI) eğitimlerine katılan emekli Özay Doğan, “Aktif iş hayatımı bitirdikten sonra bir hobi edinmek istedim. KO-MEK’te Sushi kursunun açılması bizim için çok özeldi. Yapması çok keyifli ve kendi ellerimle yaptığım sushileri sunmak için sabırsızlanıyorum.”

KO-MEK SAYESİNDE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK

Bir diğer kursiyer olan Bora Kargöz, “Uzun zamandır Uzakdoğu mutfağına ilgim vardı, evde kendi kendime deneyler yapıyordum ama KO-MEK sayesinde burada çok güzel şeyler öğrendik. Bizlere bu ortamı sağlayan tüm KO-MEK ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

ONLINE KAYIT FIRSATI

Çok geniş bir iş alanına sahip olan Uzakdoğu mutfağını öğrenmek isteyen kursiyerlerimiz, Yahya Kaptan Kursu’nda hafta içi akşam saatlerinde verilecek olan Uzak Doğu Mutfağı Sushi Kursu’na www.komek.org adresinden online olarak kolayca kayıt yaptırabilirler. Merkez.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

erzin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu