İş

İŞKUR’un ‘Yoldaşım’ tırı Mardin’de

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ve Avrupa Birliği’nin (AB) ortak finansmanıyla Ne Çalışan, Ne Eğitimde Olan Gençler (NEET) için hayata geçirilen ‘İŞKUR Yol Arkadaşım’ kampanya tırı yola çıktı. Ulaşılması zor gençleri istihdama kazandırmak amacıyla Ankara ve Mardin’e gitti. ulaşmış.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) çerçevesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile yürütülen NEET İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO) Teknik Destek Projesinin görünürlük faaliyetleri kapsamında 15-29 yaş arası İŞKUR hizmetleri ve NEET konusunda farkındalık yaratmak. Kurumun hizmetleri hakkında halkı bilgilendirmek ve kayıt altına almak amacıyla Ankara’dan yola çıkan tanıtım aracı Mardin’e ulaştı.

Gençlerin istihdamını sağlayacak ‘İŞKUR Yol Arkadaşım’ isimli bağlantı kampanyasının başlangıcı Artuklu ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda yapıldı. Mardin’deki kampanya çalışmalarının 2 gün süreceği belirtildi.

14 Eylül – 15 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Mardin’de gerçekleştirilecek çalışmanın ardından tır, Van, Erzurum, Rize, Samsun, Sivas, Adıyaman, Gaziantep, Mersin, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Manisa, Bursa ve Sırasıyla Edirne. – MARDİN

haber-belen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu