Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Adana’da dernek ziyaretinde konuştu Açıklaması

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Bizim başka gidecek yerimiz yok. Onun için bu topraklar, ülkenin kurucusu ve lideri Atatürk’ümüz, bizim için kutsaldır.” dedi.

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ziyaret eden Akşener, yaptığı konuşmada, dernekte bulunmaktan memnunluk duyduğunu söyledi.

Osmanlı Devleti’nin Balkanlar’a, Yunanistan’a, Bulgaristan’a, kimilerini da Yugoslavya’ya İslami yönü en hassas, Türklük şuuru en yükseklerin içinden seçip gönderdiği ailelerin bugünkü torunları ve çocukları olduklarını belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Yani bizi Suriye’den gelen sığınmacılarla bir tutmaya kalkışanların elini kırarım. Artık ne keyifli bize Atatürk’ümüz de bizim hemşehrimiz. Biz şimdi Anadolu Türkü olarak gidip orayı Müslümanlaştırmış, Türkleştirmiş ailelerin çocukları olarak, orayı kaybettikten sonra ne olmuş biliyor musunuz? ‘Git.’ demişler, ‘Gidin burayı halledin, fethedin, Türkleştirin, Müslümanlaştırın.’ demişler. ‘Devlet emretti, başüstüne.’ denmiş, gidilmiş, görev yerine getirilmiş. Ora kaybedilmiş ve ondan sonra da ‘Gel.’ demişler, sorgulamadan gelmişiz. Artık birçoğunuz bilir lakin konuşmaz. Anadolu Türklüğünün Balkanlar ekolünü anlatıyorum size. Birçoğu bilir ancak konuşmaz. O gidiş gelişlerden itibaren ortada üç tane göç daha var. Tıpkı bölge içerisinde üç göç daha var. Yani Balkan Savaşları esnasında, Osmanlı-Rus Harbi esnasında büyük bir mezalimle kendi içinde bir iç göç var tam üç sefer. O göçlerin tümünü bayanlar yaptı. Bizim Balkan bayanlarını, sakın ola ki size tavsiyem, ey erkekler düşman edinmeyesiniz. Bizim en büyük özelliğimiz unutmamaktır. Biz uygunluğu de berbatlığı de unutmayız zira biz, bu göçler esnasında çocuklarımızdan vazgeçtik. Şahsen ailemden anlatıyorum.”

“Atatürk’ümüz bizim için kutsaldır”

Akşener, askerliği vatani görev bildiklerini ifade ederek, “Anadolu, bizim için son gidilecek yerdir. Bizim başka gidecek yerimiz yok. Onun için bu topraklar, ülkenin kurucusu ve lideri Atatürk’ümüz, bizim için kutsaldır. Ona yanlış yapan bizim için cıstır, cıs.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ömrünü ülkesine adadığını vurgulayan Akşener, şunları kaydetti:

“Hiç gün yüzü görmeden ölmüş, bu ülkeyi bağımsız hale getirmiş Atatürk’ümüze bir Fatiha’yı çok görenler, bundan sonra işiniz çok kolay değil, çok güç zira biz artık bu çeşit hakaretlere misliyle yanıt verme kararı aldık. Adana’mızın ister ‘Adanalıyık.’ diyenleri, göçmenleri, Balkan Türkleri, Kayserilileri, ‘Adanalıyık, Allah’ın adamıyık.’ kısmı kabulümüzdür fakat bunları diyebilme özgürlüğümüz, konforumuz varsa unutmayacağımız kişi de Atatürk’ümüzdür. Allah mekanını cennet etsin, Peygamber Efendimiz’e komşu kılsın.”

Öte yandan dernek ziyareti sırasında GÜZEL Parti Vilayet Lideri Göktürk Boyvadaoğlu, Akşener’in yanına oturduğu sırada sandalye kırıldı. Yere düşen Boyvadaoğlu, öbür bir sandalyeye oturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu