Haber

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu: ‘Yangın kontrolü için bugün çok umutluyuz’

-Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu: “Yangının kontrol altına alınması için bugün çok umutluyuz”

ANTALYA – Antalya Kemer’de Pazartesi akşamı başlayan orman yangınını havadan ve karadan söndürme çalışmaları sürüyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, nemin artmasıyla birlikte yangının bir an önce kontrol altına alınmasından umutlu olduklarını söyledi.

Göynük Mahallesi Değirmendere mevkiinde Pazartesi günü saat 21.08 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan orman yangını, havadan ve karadan söndürülmeye devam ediyor. Yangının yaklaşık 400 hektarlık derin bir vadide devam ettiği belirtildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının düşüp nemin arttığını belirterek, yüksek nem ve duman nedeniyle 2 helikopterle müdahalenin mümkün olduğunu belirtti.

Başkan Topaloğlu, yangına karadan da müdahale edilebilmesi için yolların açıldığına işaret ederek, “Bugün çok umutluyuz. Nem arttı, sıcaklık biraz düştü. Değirmendere’nin tamamı fıskiyelerle çevrildi. İtfaiye ve orman ekipleri yangın hortumlarını hazırladı.Şu an bir sıkıntı yok.Bize büyük avantaj sağlıyor. İnşallah bugün yangın kontrol altına alınacak” dedi.

(BLT-ASE-SM-

demirozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu