Haber

Mahir Akkoyun: ‘Bu İlk Değil Son da Olmayabilir’

“Bu ürün sizin için pahalı mı?” ‘Erdoğan’a teşekkürler’ yazılı etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, dün İzmir’de ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mahir Akkoyun’dan ilk açıklama geldi. Akkoyun, “Bu ilk değildi, muhtemelen son da olmayacak. Dün bana yapılmaya çalışılan, bu sömürü sisteminden bıkmış milyonlarca kişiye seçim öncesi gösterilen bir sopaydı. Ancak tepkiler ve yükselen sesler bu sopayı ortada kırdı” dedi.

Mahir Akkoyun sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı. Akkoyun yaptığı açıklamada, “Yıllardır örgütlü bir çabanın içinde yer almaya çalışan, güncel toplumsal ve siyasal gündemde kendi dünya görüşüm çerçevesinde tasarımlar üreten sosyalist bir görsel irtibat tasarımcısıyım” dedi.

Hakkında daha önce soruşturma açıldığını ifade eden Akkoyun, “Yaptığım tasarımlar nedeniyle daha önce soruşturmaya maruz kaldım, gözaltına alındım veya çağrıldım. Bu ilk değildi, muhtemelen son da olmayacak. Dün yapılacak şey, bu sömürü sisteminden bıkmış milyonlarca insanın bunu yapmaya çalıştığıdır.İnsanoğluna seçimden önce gösterilen bir sopaydı” dedi.

Ancak tepkiler ve yükselen sesler bu sopayı ortadan kırdı. Binlerce kişiye ulaşmak için yaptıklarım beklentilerimin çok ötesine geçerek birkaç saat içinde milyonlarca kişiye ulaştı ve Türkiye’nin gündemine oturdu. Sözüm herkesin sözü oldu, herkesin sözü benim sözüm oldu.

Akkoyun’un açıklamasının devamı şöyle: “Siyasi duruşu ve çabası nedeniyle bu ülkede gözaltına alınan, uydurma gerekçelerle soruşturulan, hapse atılan, hapse atılmaya çalışılan tek kişi ben değilim. Milyonlarca insan var. hapsedilen, tutuklanan ve bu sistemle kargaşa içinde olmanın bedelini ödetilen insanların… Bizi yoksulluğa, sefalete, açlığa ve sömürüye mahkûm edenlerden kurtulmak istiyorsak ve bu düzen içinde bunu göstermek zorundayız. bu insanlarla dayanışma ve birlik ve birlikte çalışarak kazanmak.

sahinbeyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu