Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi 434 Dönüm Arazide Yem Bitkileri Üretiyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi 434 dönüm araziye diktiği yem bitkisinin hasadı başladı. Hasat edilen yem bitkileri balya haline getirilerek hayvancılıkla uğraşan kooperatif üyesi üreticilere bedelsiz olarak dağıtılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ‘nin il genelinde sürdürülebilir kırsal kalkınmayı sağlamaya yönelik çalışmaları hem üretimi artırıyor hem de çiftçilere güç katıyor. İl genelinde hayvancılığın adaptasyonu ve geliştirilmesi için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, süt sığırcılığı başta olmak üzere küçük ve büyükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin kaba yem ihtiyaçlarının desteklenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Geçen yıl başlayan proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi; Yem bitkisi tohumları, Yatağan İlçesi Madenler Mahallesi’nde 40 dekar, Seydikemer Mahallesi Korubükü Mahallesi’nde 33 dekar, İzzettin Mahallesi’nde 22 dekar, Milas İlçesi Koru Mahallesi’nde 339 dekar olmak üzere toplam 434 dekar araziye ekilip hasat edilmektedir. sahibi ona aittir. başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin kaba yem desteğinden yaklaşık 700 kooperatif üyesinin faydalanması bekleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Yatağan İlçesi Madenler Mahallesi’ndeki 40 dönümlük tarım arazisinde başlayan hasada ilişkin konuşan kooperatif üyesi İsmail Kın, hasat edilen kaba yemlerin hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvanlar için kullanıldığını, esnafa büyük destek olduğunu söyledi. hayvancılık ile.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’yı turizm, kültür ve sanatın yanında üreten, köylünün milletin efendisi olduğu bir tarım kenti haline getirmeye çalıştıklarını belirterek, Büyükşehir’in arazilerine yem bitkileri ektiklerini belirtti. toplayacaklar ve kooperatif üyesi üreticilere ücretsiz olarak dağıtacaklar. Gürün şunları söyledi:

“Muğla, verimli toprakları ve işlerine hakim olan çok değerli bir tarım şehridir. Turizmde bir marka olan ilimiz, dünyanın en özel zeytinyağından balına, susamından portakalına kadar çok çeşitli eserlere sahiptir. Bu bereketli topraklarda üreten köylülerimizi yeniden milletin efendisi yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemize ait arazilere yem bitkileri diktik. 434 dönüm arazide yetişen yem bitkileri, hayvancılıkla uğraşan kooperatif üyesi üreticilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak. Muğla’da Büyükşehir destek verecek, üreticimiz kazanacak.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

ispir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu