Ekonomi

Niğde’de üretilen otomatik kapı 19 ülkeye ihraç edilmektedir.

Niğde’de üretilen otomatik kapı 19 ülkeye ihraç edilmektedir.

NİĞDE – Niğde’de üretilen otomatik kapılar, Vietnam dahil 19 ülkeye ihraç ediliyor.

Üretici Ali Selman Işık, Niğde’de 30 yıldır hizmet veren firmalarının son 15 yıldır yazılım ve donanım konusunda hizmet verdiğini söyledi. Şirketin her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Işık, şu anda Türkiye genelinde 500’den fazla bayiye sahip olduklarını açıkladı. İlk olarak donanımı ve yazılımı firmaya ait olan otomatik kapıların kartlarını ürettiklerini belirten Işık, “Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesine satışlarını gösterdik. Akabinde bir marka daha oluşturduk. Üretime başladık.

500’den Fazla Bayi

Kurdukları markanın büyümesiyle Türkiye genelinde 500’den fazla bayii verdiklerini belirten işletme sahibi Ali Selman Işık, “Ayrıca 19 ülkeye ihracat yapan bir firmamız var. Türkiye’de üretim yapan ilk firmayız. Bu departmandan önce yazılım ve donanım konusunda vermiş olduğumuz hizmetlerden alıntı metni: “Camilerde dijital kolaylıkların ilk üreticisiyiz. Birçok büyük firmanın haberleşme protokol kartlarını ürettik. Tarımsal Sulama Otomasyon sistemlerini ilk hayata geçiren firmayız. Otomatik kapıların yapay zeka kartlarını kesim için ürettikten sonra otomatik kapının her aksanını üretmeye başladık. Niğde’de 1250 metrekarelik bir alanda hizmet veriyoruz. İşte buradayız Amacımız her ticari sektörde olduğu gibi para kazanmanın yanı sıra nasıl istihdam sağlayabiliriz, ülkemizi yurt dışında nasıl daha uygun şekilde temsil edebiliriz. Biz bu şekilde çıkmış bir firmayız.”

Yurt İçinde TS Belgeli Üretim Yapan 9 Firmadan Biri

Türkiye’de üretim yapan firmanın Avrupa standartlarında TS belgesine sahip 9 firmadan biri olduğunu belirten Işık, “Buradan Avrupa ülkelerinin yanı sıra birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Hatta ‘Niğde’den Türkiye’ye Açılan Kapı’ sloganımız bile var. Gelecek İnançla’. Niğde’den Vietnam’a kadar işlerimizi üretiyoruz. “Bu bizi gururlandırıyor. Bu süreçten sonra da ihracatımıza uygun şekilde ivme kazandıracağız. 0 ithalat yüzde 100 yerli mantığıyla çalışıyoruz” dedi.

“Türkiye’de birçok hastanede kapılarımız kullanılıyor”

Firma olarak Amerika, Yunanistan, Hollanda, Fransa gibi ülkelerin yanı sıra Vietnam, Özbekistan gibi birçok ülkeye de ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Işık, “Yaklaşık 19 ülkeye ihracat yapıyoruz. Birçok ülkede kapılarımız kullanılıyor. Türkiye’deki hastaneleri dünyaya duyurmaktır” dedi.

haber-korkuteli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu