Haber

TBMM Dijital Medya Komisyonu, Disney+’ın Atatürk dizisini yayınlamama kararına tepki gösterdi.

Disney+’ın Atatürk dizilerini yayınlamama kararı Türkiye’nin gündeminde. RTÜK, bu kararın ardından soruşturma başlattı. Bugün TBMM’den bir tepki geldi. TBMM Dijital Medya Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Lisans iptali dahil bant küçültme, reklam yasağı gibi kararlar yolda

Disney+’ın Atatürk filmini yayınlamayacağını açıklamasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. TBMM Dijital Medya Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, ciddi bir yaptırım uygulamaya hazırlandıklarını belirtti. Yayman yaptığı açıklamada, “Disney Plus’ın lisans iptali, bant daraltma, reklam yasağı dahil her türlü tazminatı sağlayacağız” dedi. söz konusu.

TBMM Dijital Kanallar Kurulu Başkanı tarafından yapılan açıklamalar şöyle;

Meclis açılınca Disney Plus Türkiye yetkililerini arayıp iptal gerekçelerini komisyonumuza açıklamalarını isteyeceğiz. Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu göreve çağırıyoruz. Disney Plus lisans iptali, bant küçültme, reklam yasağı dahil her türlü tazminatı sağlayacağız. Disney Plus yasası geride kalarak başka analiz yolları bulur. Ticari faaliyetlerin engellenmesi veya yasaklanması en doğru kararlardan biridir. Ancak TBMM Dijital Medya Komisyonu olarak lisansın iptali dahil her konunun tartışılmasını ve en ağır yaptırımların uygulanmasını talep edeceğiz.

haber-adalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu