Haber

YÖK Başkanı Özvar Sivas’ı ziyaret etti

Erol Özvar, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Alım ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ı ziyaret etti.

Özvar, Sivas Valiliği ziyaretinde onur defterini imzaladı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Özvar, Anadolu Üniversiteler Birliği Rektörler Toplantısı için kente geldiğini söyledi.

Toplantıda üye üniversitelerin akademik, bilimsel ve sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirileceğini belirten Özvar, “Yapılanların envanterini çıkaracağız ve ardından önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları değerlendireceğiz.” söz konusu.

Üniversitelerle sık sık bir araya gelmeye çalıştıklarını vurgulayan Özvar, “Üniversitelerle koordineli bir şekilde ülkemizin kalkınması ve refahı için çaba harcıyoruz. Bugün gerçekleştireceğimiz bu toplantının Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas ev sahipliğinde olmasını temenni ediyoruz. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ülkemiz için güzel sonuçlar verecektir.” dedi.

Alim Yıldız’ı da makamında ziyaret eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özvar, daha sonra basına kapalı yapılan Cumhuriyet Üniversitesi Senato Toplantısı’na katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu