Yaşam

MSG: Cumhuriyetin 100. yılında konser ve etkinlikler iptal edilmemeli

Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği Derneği (MSG), Cumhuriyet100’üncü yıl dönümünde konser ve etkinliklerin iptal edilmemesi gerektiğini belirtti.

MSG’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bulunduğumuz coğrafya bir kez daha büyük bir trajediyle karşı karşıya. Sivillere yönelik insanlık dışı saldırılardan derin üzüntü ve endişe duyuyoruz.”

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesini benimseyen Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığı günlerde çevremizde olup bitenler derinden yaralıyor ve acı veriyor. Ama bu nedenle hem Avrupa’nın hem de Asya’nın bir parçası olarak güçlü, bağımsız, laik bir Cumhuriyet kurmuş olmanın ve bu günlere gelmenin değerini biliyor ve 100’üncü yılımızı gururla kutlamanın önemine inanıyoruz. ve coşku çok kıymetli. Ayrıca 100. yıl kutlaması, bağımsızlık mücadelesi veren tüm ülkeler için bir umut ışığıdır. Öyle olduğuna inanıyoruz.”

“Ülkemizde çoğu zaman sadece eğlence aracı olarak algılansa da şunu bilin ki müzik, bir milletin kültürel mirasının ve birliğinin en değerli yapı taşlarından biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda tek kaynaktır.” Binlerce müzik emekçisinin geliri Ve yine farklılıklarımıza rağmen müziğin acının, mutluluğun, hayatın kaynağıdır, “Zararları aynı anda paylaşabileceğimiz yegâne araçlardan biridir.” ifadesine yer verilen açıklamada, şu ifadelere vurgu yapıldı: :

“100’üncü yılımızı hiçbir etkinliği iptal etmeden, dolu dolu kutlamak ve korumak, kurucularımıza ve Cumhuriyetimizi canıyla koruyan herkese karşı görevimizdir.”

Kaynak: Magazinkolik / Kültür ve Sanat

kemahhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu